Proje Portfolyoları / Project Portfolios

Çevrimiçi Rezidans Programımız dışında, sanatçılarla birlikte geliştirdiğimiz portfolyo sayfaları… Belli bir dönemde ya da belirli bir tema etrafında farklı zamanlarda geliştirilen projeleri bir araya getirme, belgeleme ve görünür kılmayı amaçlar. Sanatçı-küratör işbirliklerimizle gerçekleşir; sanatçıların üretimlerine bilinirlik kazandırma ve izleyicilerle diyalog kurma hedefi taşır.

Apart from the Online Artist Residency Programme, this section is dedicated to portfolio projects that we develop with our collaborating artists. It aims to bring together to document and give visibility to works created in a specific period of time (a.k.a. time-bounded projects) or around a specific theme revisited from time to time (a.k.a. theme-bounded projects). It requires artist-curator collaborations and targets to build dialogues with the audiences and contribute to the acknowledgement of artistic practice.

Proje Portfolyoları Nedir? 1 Sanatçı – 1 Küratör Buluşması’nda Doğu Çankaya – İpek Çankaya

Yayında / On the Blog

Durrell’a Yanıtlar / Responses to Durrell – Doğu Çankaya

  • Justine'e / To Justine
  • Mekan Ruhu / Spirit of Place
  • Clea'ya / to Clea
  • iskenderiye Dörtlüsü / Alexandria Quartet

Yaşamı ve eserleri Akdeniz’den Kuzey Afrika’ya uzanan bir yazarın yapıtlarına halka grubundan ressam Doğu Çankaya’dan görsel yanıtlar... Çankaya uzun zamandır başucu kitapları yaptığı Lawrence Durrell’in eserlerini ve dünyasını zaman zaman kendi özgün projelerinde ele alıyor. #halkacevrimici bu dizgeden örnekleri bir araya getirdi; İpek Çankaya editörlüğünü yaptı, bağlayıcı metinleri yazdı. Proje portfolyosunu incelemek için BLOG sayfamızı ziyaret edin ya da bağlantıya tıklayın.

This project portfolio contains Doğu Çankaya’s visual responses to the work of the English writer Lawrence Durrell whose life and work are mostly focused in the Mediterranean life and geography. The portfolio is gotten together with the editorial contribution by İpek Çankaya. Please visit our BLOG page for details or click the link below…

https://halkacevrimici.org/blog-2/